LEI kodo perkėlimas į ,,Baltic LEI‘‘
Nuo 2018 sausio 3 d. LEI kodas yra privalomas visiems juridiniams asmenims, norintiems prekiauti vertybiniais popieriais.

LEI kodo perkėlimas į ,,Baltic LEI‘‘

Baltic LEI - LEI koodi ületoomine

LEI kodo perkėlimas į ,,Baltic LEI‘‘


Įmonės gali teikti paraišką gauti LEI kodą, pasinaudodamos paslaugos tiekėju ,,Baltic LEI‘‘. Kadangi įmonės negali pačios pateikti paraišką ar atnaujinti duomenis LEI duomenų bazėje, kuri yra koordinuojama Pasaulinio juridinio asmens identifikatoriaus fondo – GLEIF. Vietoj to, paslaugos tiekėjas (LOU- vietinis vykdomasis padalinys) yra priskirtas kiekvienam LEI kodui ir turi leidimą keisti įmonės duomenis.

Jūs nesate pririštas prie jokio konkretaus paslaugos tiekėjo. Jūs galite pakeisti paslaugos tiekėjus taip, kaip Jūs perkeliate savo telefono numerį į kitą, naują telefono kompaniją. Kaip kiekvienas klientas gali perkelti savo telefono numerį į kito operatoriaus tinklą, kiekviena įmonė gali perkelti savo LEI kodo administravimą nuo vieno paslaugos tiekėjo į ,,Baltic LEI‘‘ paslaugų administravimą.

Perkėlimas nepakeičia LEI kodo registratoriaus, ir duomenys išlieka GLEIF duomenų bazėje. Vienintelis pasikeitimas tokiu atveju, kad ,,Baltic LEI‘‘ gali pakeisti ir atnaujnti Jūsų vardu duomenis.

LEI kodo perkėlimas – lengvas ir paprastas procesas. Jums reikia tik pateikti mums raštišką leidimą (įgaliojimą), kad mes galėtume tvarkyti LEI kodo administravimą.

Įgaliojimas gali būti atšaukiamas.

  1. Pateikus paraišką mūsų tinklapyje, Jums bus atsiųstas įgaliojimas, kurį reikės pasirašyti.
  2. Mūsų įmonė pateiks paraišką pasinaudodama savo verslo partneriu, kad galėtų perkelti LEI kodo administravimą į mūsų įmonę iš Jūsų ankstesnio paslaugos tiekėjo.
  3. Jūsų ankstesnis paslaugos tiekėjas susisieks su Jumis ir paprašys Jūsų patvirtinti LEI kodo perkėlimą.
  4. Jūs atsakote savo paslaugų tiekėjui patvirtindami, kad norite perkelti LEI kodo administravimą į mūsų įmonę. Po to LEI kodas yra automatiškai perkeliamas į mūįmonę, pasinaudojant ,,Baltic LEI‘‘ vietos vykdomuoju padaliniu LOU. Jei neatsakysite savo ankstesniam paslaugų tiekėjui, Jūsų LEI kodas bus automatiškai perkeltas į mūsų administracinį valdymą per 5 dienas.
  5. Perkėlus kodą, Jūs gausite patvirtinimą. Sutapus galiojimo laiko pabaigai, Jūsų LEI kodas gali būti taip pat pratęstas tuo pačiu metu.

Jūsų kodo perkėlimui nereikalingos jokios papildomos išlaidos ar dokumentacija.

Perkeldami savo LEI kodą prisiminkite, kad

  1. Paslaugos tiekėjo pakeitimas yra nemokamas.
  2. Jūsų LEI kodas niekada nepasikeis! Taigi, Jums nereikės pranešti savo bankui ar kitai finansinei institucijai,jei perkelsite savo kodą į mūsų įmonę.
  3. LEI kodo perkėlimas užtrunka iki 7 d. Proceso greitis priklauso nuo Jūsų paslaugų tiekėjo. Norėdami pagreitinti perkėlimo procesą, Jūs turėtumėte parašyti savo ankstesniam pasalugų tiekėjui patvirtindami, kad norite perkelti savo kodą į mūsų įmonę kuo greičiau.

,,Baltic LEI‘‘ ir ,,EQS Group“‘ siūlo patogius sprendimo variantus Jūsų LEI kodo administravmui. Mūsų duomenų bazė susijusi su komerciniu registru, taigi, esant būtinybei, galime automatiškai patvirtinti ir atnaujinti Jūsų duomenis. Jūsų duomenų pakeitimas GLEIF duomenų bazėje gali būti Jums patogiu būdu atliktas mūsų tinklapyje, ir už LEI kodo paslaugas gali būti sumokėta banko pavedimu.

Daugiau informacijos apie LEI kodo pratęsimą galite rasti čia.